Facebook
Google+
YouTube
+370 523 83394
info@novalda.lt

Paslaugos > Briaunų apdirbimas

Stiklo briaunų apdirbimas gali būti vykdomas keliais būdais, priklausomai nuo norimo briaunos rezultato.

Technologinis šlifavimas — tai stiklo briaunų „bukinimas“, kurio metu yra nušlifuojami visos aštrios vietos. Taip yra sukuriamas saugus stiklas.

Šlifavimas ir poliravimas — tai stiklo kraštų apdirbimas staklėmis, kai briaunai suteikiamas pusapvalis arba trapecinis profilis. Šlifavimas yra rupus briaunos apdirbimas, paliekant ją matinę, o poliravimas — tai šlifuotos briaunos nuskaidrinimas.

Šiuo metu dirbame su šiomis staklėmis: knopp, Rock 8, Gemy, italų įmonės Neptun staklėmis Rock 11. Taip pat naudojame CNC koordinatines stakles: dvi NRG 250 ir Colibri 200.

Facetavimas arba nuolaja — tai dekoratyvinis stiklo briaunos apdirbimas, padarant nuožulą. Plačiausias facetas, kurį galima padaryti mūsų naudojamomis staklėmis Max 80 CNP, — 45 mm.

Stiklo lakštų pjovimo metu atsiranda aštrūs kampai bei kraštinės, kurias yra būtina apdirbti. Stiklo briaunų apdirbimas gali būti vykdomas keliais būdais, priklausomai nuo norimo rezultato. UAB „Novalda“ siūlo šias apdirbimo paslaugas:

  1. Technologinis šlifavimas — tai stiklo briaunų „bukinimas“, kurio metu yra nušlifuojamos visos aštrios vietos.
  2. Šlifavimas ir poliravimas — tai stiklo kraštų apdirbimas staklėmis, kai briaunai yra suteikiamas pusapvalis arba trapecinis profilis. Šlifavimas yra rupus briaunos apdirbimas, paliekant ją matinę, o poliravimas — tai šlifuotos briaunos nuskaidrinimas.
    Šiuo metu dirbame su šiomis staklėmis: knopp, Rock 8, Gemy, italų įmonės Neptun staklėmis Rock 11. Taip pat naudojame CNC koordinatines stakles: dvi NRG 250 ir Colibri 200.
    Daugiau apie šlifavimą ir poliravimą…
  3. Facetavimas arba nuolaja — tai dekoratyvinis stiklo briaunos apdirbimas, kai stiklo briauna yra nuožulniai šlifuojama tam tikru kampu. Taip briaunoje yra suformuojamas reikiamo dydžio facetas, priklausomai nuo stiklo storio. Plačiausias facetas, kurį galima padaryti mūsų naudojamomis staklėmis Max 80 CNP, — 45 mm.
    Daugiau apie facetavimą…

Sudėtingesnėms kreivalinijinėms figūroms taikome figūrinio briaunų apdirbimo paslaugą.

Nauda ir pritaikymas

Pirminė stiklo briaunų apdirbimo paskirtis — tai stiklo saugumo ir atsparumo užtikrinimas. Bukintos kraštinės nebekelia susižalojimo pavojų, o pats stiklo gaminys tampa atsparesnis dūžiams ir skilimui.

Stiklo baldų ar kitų interjero detalių kūrimo metu yra svarbūs ne tik mechaniniai stiklo parametrai, bet ir jo estetinis vaizdas. Todėl, šlifavimo metu gaminiui yra suteikiama reikalinga briaunos forma, deranti prie galutinio gaminio. Nušlifuota briauna gali likti matinė arba toliau poliruojama ir skaidrinama.